„Apkārt Alaukstam” notiks … augustā

 

Sportiski gleznainā Alauksta ezera apkārtne neļauj slēpojuma „Apkārt Alaukstam” rīkotājiem vēl vienu gadu sēdēt bezdarbībā, tāpēc viņi nolēmuši, 26. augustā likt pamatu jaunai tradīcijai.

„Lai ieilgušajām domām par to, kāda būs ziema, iedotu nelielu pauzi, esam nolēmuši noorganizēt pirmo skrējienu „Apkārt Alaukstam”. Varbūt laika apstākļi, redzot mūsu spītību, nākamo ziemu dāvās sniegiem bagātu,” smejot saka sporta kluba „Alauksts” pārstāvis Uvis Avens.

Kā zināms, slēpojums „Apkārt Alaukstam” no mēneša sākuma tika pārcelts uz 26.februāri, cerībā, ka ziema apžēlosies, taču cerības nepiepildījās. Rīkotāji centās trasi glābt, taču šonedēļ uznākušais intensīvais lietus pilnībā nokausējis trases lielāko daļu, līdz ar to zudušas jebkādas cerības sarīkot distanču slēpošanas maratonu „Apkārt Alaukstam”.

„Nedēļu pirms slēpojuma Vecpiebalgā sniega bija pietiekami, bet vietās, kur tā mazāk, bijām gatavi, sadarbībā ar uzņēmumu „Rok un Būvē” vest un uzbērt uz trases. Veikals „Sils” piegādāja sniega pūtēju, lai no malām sniegu uzmestu uz trases. Bijām gatavi, taču daba ieviesa savas korekcijas. Mums nācās pieņemt smago lēmumu par slēpojuma atcelšanu, jo nevaram paļauties uz sniega snigšanu tuvākās dienās, arī stabila sala iestāšanās nav gaidāma. Šādi apstākļi nav piemēroti kvalitatīvai slēpošanai,” norāda U. Avens.

Jāatzīmē, ka šis nav pirmais gadījums, kad nācās paņemt divu gadu pauzi. 1989. un 1990. gadā slēpošanas maratons nenotika politisko pārmaiņu un ekonomiskās situācijas dēļ, bet 1994.un 1995.gadā to sarīkot neļāva laika apstākļi, gluži kā pērn un šogad.

Slēpojuma rīkotāji pieņēmuši lēmumu iemaksātās dalības maksas 100 procentu apmērā pārcelt uz nākamo slēpojumu 2018.gada 3.februārī, taču tiem, kuri vēlēsies startēt skrējienā „Apkārt Alaukstam” organizatori piedāvās iemaksāto dalības maksu uz šo notikumu. Par to informēs katru dalībnieku, kurš pieteicies slēpojuma.

„Lai gan informācija par slēpojuma atcelšanu nav tā, ko vēlamies pavēstīt, ceram, ka tas ļaus iedibināt jaunu tradīciju, un nākotnē brīnišķīgajos Alauksta ezera krastos varēsim pulcēties divas reizes – slēpojumā un skrējienā. Ceram, ka paliksiet mums arī turpmāk,” saka U. Avens.


Komentāri

 1. Johnd402 saka:

  Nice blog here! Also your website loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol adgkcdbbcckc

 2. Johnc580 saka:

  I appreciate, cause I found just what I was looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye bbggffeeedeb

 3. furtdsolinopv saka:

  There may be noticeably a bundle to learn about this. I assume you made certain good factors in options also.

  http://www.furtdsolinopv.com/

 4. furtdso linopv saka:

  Nice weblog here! Additionally your site quite a bit up fast! What web host are you the use of? Can I am getting your associate link in your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

  http://www.furtdsolinopv.com/